
Cupfest på Skjetten – sikret avansement med hattrick
Tre scoringer fra Moctar Diop, og én scoring hver fra Markus Karlsbakk og Felix Va sørget for at LSK er videre i årets NM etter å ha slått Skjetten 5-0 i en artig fotballkamp.
– Det er selvfølgelig alltid veldig gøy å score mål, sier Diop.
Spissen sørget for både 0-1, 0-2 og 0-3 på Skjetten før timen var spilt.
– Man har alltid lyst til å spille og score, så jeg er veldig fornøyd. Nå skal vi bare fortsette å jobbe og legge ned det arbeidet som trengs for å komme oss videre og videre i Cupen.
– Må gjøre de første rundene skikkelig
Markus Karlsbakk mener LSK startet litt rotete.
– Det var en litt typisk første runde egentlig. Vi skapte mye, og skulle og burde ha scoret tidligere, men så ble vi litt stangende i stedet. Litt tørr bane og ja, en veldig typisk første runde-kamp egentlig. Så fikk vi en scoring, og da ble det som det ofte blir at det løsner og vi får flere.
Etter 64 minutter sørget Karlsbakk for 0-4, før Felix Va satte vår femte scoring etter 77 minutter.
– Det var på tide. Det har vært mange matcher uten scoring nå, så det var deilig å få den.
– Hva kan vi håpe på i Cupen i år da?
– Vi tar kamp for kamp, men håper selvfølgelig at vi når langt. Det er gøy å komme langt i cupen, så vi håper på det selvfølgelig. En fordel med å være i OBOS er jo at vi får hjemmebane mot eventuelle Eliteserie-lag, så det kan bli mange artige kvelder på Åråsen utover hvis vi gjør disse første rundene som det her skikkelig.
– Gåsehud
Daglig leder i Skjetten, Rune Anderssen var en smilende og fornøyd mann før kampstart på Skjetten.
– Dette er så utrolig gøy. At Kanari-Fansen har mobilisert så mye som de har gjort og at så mange har tatt turen hit er utrolig morsomt for oss. Dette har jeg ventet på lenge. Det er gåsehud.
Anderssen forteller at det var omtrent 1400 på plass på Skjetten Stadion. Det å få besøk fra Lillestrøm var stort. Og for LSK-supporteren ble det en festdag uansett.
– For oss som klubb og meg som LSK-supporter er dette en drømmedag selvfølgelig. Det blir fest uansett. I seks år har jeg vært daglig leder her og aldri har vi hatt besøk av LSK, så det var på tide.
Vi takker Skjetten for en flott ramme og god kamp!
LSK: Stefan Hagerup – Lars Ranger, Ruben Gabrielsen (Lucas Svenningsen i 15 min. + tillegg), Sander Moen Foss, Kristoffer Tønnessen – Lenadro Neto, Kevin Krygård (Eric Kitolano i 29 min. + tillegg), Markus Karlsbakk – Jubril Adedeji (Felix Va i 29 min. + tillegg), Moctar Diop (Thomas Lehne Olsen i 21 min. + tillegg), Salieu Drammeh (Markus Edner Wæhler i 15 min. + tillegg).
Benken: Mads Hedenstad Christiansen – Espen Garnås, Frederik Elkær, Gjermund Åsen.