
Hedenstad: – Den sykeste tifoen noensinne
En skikkelig krigekamp på en under middels gressmatte endte med tre deilige poeng mot Lyn. Etter kampen snakket alle om den gule og svarte svingen på Bislett.
– Det er den sykeste tifoen noensinne.
Det sier keeper Mads Hedenstad Christiansen etter kampslutt om Kanari-Fansens tifo før kamp.
– Blir aldri lei
Over 3000 hadde tatt turen fra Lillestrøm til Bislett og skapte en helt enorm ramme både før, under og etter kampen.
– Helt fantastisk. Det er nok den beste tifoen jeg har sett. All honnør til de. Får ikke sagt så mye, det er fantastisk.
– Feiringen etter kamp a?
– Deilig. Det er fantastisk å få sette dem i gang. Man blir aldri lei av det, sier Mads.
Her kan du høre hvordan vår sisteskanse oppsummerer søndagens kamp, og samtidig takker medspillere og fans for at han leverer varene nok en smultring:
– Veldig deilig
Markus Karlsbakk ble matchvinner med sin scoring etter 55 minutter.
– Det ble så bra som det kan bli. Jeg syns vi spiller en voksen og bra kamp, og får med oss tre poeng fra en ekstremt tøff bane. Veldig deilig og veldig viktig, sier han.
Allerede fra start var det tydelig at sunnmøringen ville ha scoring.
– Føler jeg har skutt og skutt i hele år, og jeg hadde vel tosifret antall skudd i dag også, så det var deilig at den gikk i mål. Litt flyt, men ja, det var deilig å den scoringen.
Mer om Karlsbakk sine tanker om kampen, baneforhold, Kanari-Fansen, samt skryt til en lagkamerat kan du se her:
– Gir en enorm energi
– Man kommer ikke unna den gule og svarte veggen i dag, hva kan du si om dem?
– Jeg tror ikke mange andre klubber som har en gjeng som det her på bortebane nå. Det er helt fantastisk. Det føles ut som vi er på hjemmebane, sier Markus og legger til:
– Det gir oss en enorm energi. Utrolig kult at det er et sånt engasjement rundt klubben. Det er også en av grunnene til at jeg ønsket å komme hit.
